Początki zespołu Blues Point  to akustyczna odsłona bluesa, rhythm’n’bluesa, funky i rock’n’rolla oparta na własnych kompozycjach i coverach.

 

Grupa Blues Point powstała w listopadzie 2010 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty Włodka Sobczaka – niegdyś członka zespołu Full Light Blues Band  powstałego w latach siedemdziesiątych.  Drugim członkiem zespołu był Mirosław Borkowski –  znakomity, doświadczony gitarzysta i wokalista, który w przeszłości grał również w zespole Full Light Blues Band oraz brał udział w wielu projektach muzycznych, między innymi w legendarnej już grupie Country Family.  W skład zepołu wchodził również Marek Bugała grający na harmonijce.  W lipcu 2011 roku zastąpił go świetny saksofonista Arek Osenkowski, który był członkem zespołu do 2013 roku.

 

Włodek Sobczak ma na koncie nagrany i wydany w roku 2010 krążek „Blues na biało”.  Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy i krytyków.  Wielokrotnie była prezentowana w stacjach radiowych.  W listopadzie 2010 roku zespół zagrał na żywo w audycji redaktora Andrzeja Jerzyka w Radiu Centrum Kalisz.

 

Rok 2011 obfitował w liczne występy zespołu na różnych festiwalach bluesowych, między innymi na festiwalu Las, Woda, Blues w Radzyniu, na festiwalu w Krośnie i Suwałkach.  Ten ostatni występ został uznany za wydarzenie ze względu na skład instrumentalny (dwie gitary akustyczne i saksofon).

 

W marcu 2012 roku ukazała się debiutancka płyta  zespołu „Po prostu…”.  Rok 2012 był ogólnie dla zespołu bardzo pracowity.  Grupa wystąpiła ponownie na wielu festiwalach bluesowych (w Olsztynie, Ciechanowie, Kartuzach i Cisnej) oraz zagrała na licznych imprezach muzycznych.  Na początku września zespół zagrał ponownie w audycji na żywo w Radiu Centrum Kalisz prowadzonej przez redaktora  Andrzeja Jerzyka.

 

Debiutancka płyta zespołu „Po prostu…” trafiła w ręce Franka Roszaka – amerykańskiego promotora muzycznego reprezentującego Frank Roszak Promotions.  Dzięki jego sugestiom i namowom w 2013 roku Blues Point wydał angielską wersję płyty „Simply Blues”.  Zaraz potem ukazała się pochlebna recenzja płyty w niemieckim kwartalniku „Blues news”.  W czerwcu nagrania z płyty prezentowane były na antenie  Freies Radio Wiesental.

 

W połowie września 2013 roku Frank Roszak rozpoczął akcję promocyjną płyty „Simply Blues” w Europie, USA, Kanadzie i Australii.  Ukazały się wówczas liczne pozytywne recenzje płyty na międzynarodowych portalach bluesowych i w prasie.

 

W 2014 roku zespół w poszerzonym składzie (z Kubą Kinsnerem grającym na perkusji) i całkowicie zmienionym brzmieniem i repertuarem zagrał po raz drugi na festiwalu w Suwałkach.

 

W drugiej połowie 2014 roku zespół Blues Point rozpoczął pracę nad nową płytą zatytułowaną „At a crossroads”.   Na płycie znalazło się 12 kompozycji Włodka Sobczaka i Pawła Mrowca.  Brzmienie płyty całkowicie odbiega od dotychczasowych nagrań zespołu.  Do nagrania zaproszeni zostali nowi muzycy: Jacek Prokopowicz, Bartosz Łęczycki, Laura Godziejewska, Piotr Tarnawski i Bartosz Tkacz.  Płyta zebrała mnóstwo pozytywnych recenzji.  W kwietniu 2016 roku, za sprawą amerykańskiego promotora radiowego Todda Glazera, rozpoczyna się promocja krążka w amerykańskich, kanadyjskich i australijskich stacjach radiowych.

 

Zespół dalej prowadzi działalność koncertową.  W skład grupy wchodzą obecnie:

Włodzimierz Sobczak (wokal, gitara basowa), Mirosław Borkowski (wokal, gitara), Jacek Prokopowicz (instrumenty klawiszowe) oraz Jakub Kinsner (perkusja).